×
Tabletki barwiące płytkę nazębną.

Osady powstające na zębach, będące resztkami pokarmów i koloniami bakterii nazywamy płytką nazębną. Płytkę nazębną trudno dostrzec, pomocne mogą się okazać tabletki wybarwiające. Tabletki barwią płytkę na kolor fioletowy, jeżeli jest to płytka stara, zalegająca na zębach od kilku dni, lub różowy, jeżeli jest to świeża płytka. Nadają się do stosowania zarówno przed myciem zębów, aby sprawdzić gdzie płytka najczęściej się osadza, lub po myciu zębów, aby skontrolować dokładność szczotkowania. Produkt jest szczególnie zalecany przy nauce mycia zębów u dzieci.
Tabletkę należy rozgryźć i rozpuścić w ślinie. Przez ok. 30 sekund preparat rozprowadzić językiem po zębach. Nie połykać! Następnie kilkukrotnie wypłukać usta wodą i wypluć. Po zakończeniu zabiegu intensywnie zabarwioną płytkę należy wyczyścić szczoteczką i nitką.
Tabletki wybarwiające płytkę nazębną pozwalają na kontrolę prawidłowego szczotkowania zębów. W naszym gabinecie pacjenci zakładający stały aparat ortodontyczny dostają takie tabletki żeby kontrolować prawidłowe czyszczenie zębów z aparatem.

Efekt zastosowania tabletki wybarwiającej

Tabletki firmy Curaprox

Tabletki firmy GUM Butler Red-Cote

Tabletki firmy Mira-2-Ton

 

Powrót